Ingatlanok a végrehajtás folyamatában, kilakoltatások szélén évek óta.
2015-ben ismert jelenség a végrehajtás különböző szakaszaiban megrekedt családok rettegése a kilakoltatástól, utcára kerüléstől.
Mai napig hiányzik a következményes devizahiteles bedőlések jogi megoldása, ezért egyetlen nehéz helyzetben lévő ingatlantulajdonos nem ülhet tétlenül.
Tényleges kérdés ilyenkor: Melyik adósságot fizesse a jóhiszemű magyar állampolgár?
ÜGYFÉLFOGADÁS – DEVIZAHITELESEK JOGI VITÁI!
Önmagában a végrehajtási moratórium vége a LOÉSZ (Lakástulajdonosok Országos Érdekvédelmi Szervezete) véleménye szerint nem jelentene “kilakoltatási gátszakadást”, ha a végrehajtás gyakorlatában megjelenne egy valódi szemléletváltás!
Ma a kisebb közös költség és más egyéb tartozások követelései miatt veszélybe kerül egy család hitellel terhelt lakóingatlana.
Nem szűnt meg a párbeszéd jelentős hiánya a bankok részéről az ügyfelek jelzései szerint.
Több esetben át sem veszik az önállóan eljáró ügyfél egyeztetési kezdeményezését egy problémás törlesztésnél, ilyenkor javasolt és szükséges jogvédőket, ügyvédeket megkeresni az ilyen visszautasításkor.
LAKÁSTULAJDONOSOK JOGVÉDELME – 11 ÉVE!
Vannak bankok, amelyek harmadik személynek adják át a felmondott kölcsönszerződésből származó követelést, míg más pénzintézetek önálló végrehajtási osztályt tartanak fenn saját kereteik között.
Kevés tájékoztatóban szerepel, hogy ilyenkor a követeléskezelőtől és külön a banktól kérni kell az elszámolást a náluk lévő időszakokról.
Legveszélyesebb a lakástulajdonos, háztulajdonos számára a tény, hogy a bankok jogosultak a követelésüket eladni.
Kommentek